Kolorowe Kredki

Kolorowe Kredki to 8 gier edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-8 lat. Wszystkie gry zostały przygotowane przy ścisłej współpracy z ekspertami w dziedzinie psychologii dziecięcej.

Każda gra udostępniona w aplikacji skupia się na treningu funkcji poznawczych u dzieci, takich jak:
– spostrzeganie,
– myślenie i wyobraźnia,
– zdolności językowe,
– uczenie się i pamięć,
– uwaga.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym mechanizmom treningowym, aplikacja jest niezastąpionym narzędziem edukacyjnym do wykorzystania przez rodziców nie tylko w zaciszu domowym, ale również w samochodzie, samolocie czy restauracji.

Przewodnikiem po leśnym świecie jest wesoły i sympatyczny jeżyk Maks. Kolorowa i pogodna grafika jest atrakcyjna dla dzieci, dlatego chętnie bawią się z jeżykiem Maksem i rozwiązują zadawane przez niego zagadki. Dzięki aplikacji Kolorowe Kredki rodzice mogą zapewnić swoim pociechom rozrywkę i jednocześnie naukę, aby jak najlepiej przygotować je do nadchodzących i obecnych wyzwań szkolnych.

GRY W APLIKACJI:

Szukaj owoców z jeżykiem

Gra, która pozwala w łatwy i przyjemny sposób ćwiczyć dziecku pamięć. Dzięki temu łatwiejsza stanie się dla niego nauka i opanowanie szkolnego materiału.

Leśne safari

Gra ćwiczy koncentrację i pamięć. Dziecko ma za zadanie zapamiętywać odkrywane przez siebie karty i dobierać je w pary.

Na leśnej polanie

Trening umiejętności językowych. Gra trenuje postrzeganie obiektów w określonym układzie przestrzennym.

Słowoposzukiwacz

Gra skupiająca się na rozwoju uwagi, pozwalająca dziecku utrwalić sobie wyrazy związane z lasem. Dzięki zabawie dziecko trenuje składanie liter w całe wyrazy.

Czy to ptak?

Gra, która pozwala dziecku ćwiczyć wyobraźnię. Zabawa rozwija myślenie abstrakcyjne czyli inaczej zdolność tworzenia pojęć, a także dopasowywania istniejących elementów do kategorii.

Magiczne słowo

Gra rozwijająca myślenie i wyobraźnię. Zadaniem dziecka jest tworzenie nowych wyrazów poprzez zestawianie ze sobą udostępnionych liter.

Gdzie jest jeżyk?

Jeż Maks ukryty jest wśród figur geometrycznym. Zadaniem dziecka jest wskazanie obrazka ilustrującego odpowiedź na zadane pytanie. Gra pozwala poznać i utrwalić dziecku nazwy i wygląd figur geometrycznych oraz ćwiczyć procesy językowe.

Co w trawie piszczy?

Dzięki tej grze dziecko pozna dźwięki jakie wydają mieszkańcy lasu. To doskonałe ćwiczenie spostrzegania, które dodatkowo wyostrza słuch. Zabawa rozwija również modalność wzrokową oraz zdolność kojarzenia poprzez dobranie w pary dźwięku i obrazka w zadanej sekwencji.

Więcej gier edukacyjnych znajdziecie również w portalu: www.kolorowe-kredki.pl


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>