Anadolu Kartalları

Anadolu Kartalları oyunu ile Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yılında Türkiye’de ilk defa Türk ordusunun göz bebeği olan F-16’lar sizin kontrolünüzde olacak.

Sadece en iyi pilotların uçurabileceği F-16 uçağını uçurabilmek için ne kadar iyi olduğunuzu ispatlamalısınız!

Türkiye’de ilk defa bir filmin resmi oyunu olarak üretilen Anadolu Kartalları, aynı zamanda ilk Türk 3D uçak simülasyonu olma özelliğini taşıyor.

Göreviniz; öncelikle size verilen hava tatbiklerini kusursuzca yerine getirerek solo uçuşa hak kazanmak, daha sonra ise sizinle aynı anda mücadele eden tüm diğer pilotlardan daha iyi olduğunuzu ispatlamak.

Bundan sonra Anadolu toprakları sizin demir kanatlarınız altında güvende olacak!

Oynanış:
– İlk göreviniz, F-16 kullanabilecek kadar iyi olduğunuzu kanıtlayan serbest uçuş testini tamamlamak ve solo uçuşa hak kazanmak.
– Solo uçuşa hak kazandıktan sonraki ikinci görevinizde ise belirlenen yer hedeflerini doğru zamanda imha ederek, sadece uçma değil harekat kabiliyetiniz de ölçülecek.
– Anadolu Kartalları yepyeni 2 görevle çok yakında gökyüzüne tarih yazmaya devam edecek.

Anadolu Kartallarını kısa bir süre için ilk iki senaryosuyla kampanyalı fiyatından satın alan oyuncular, daha sonra eklenecek iki yeni göreve de fiyat artışından etkilenmeden sahip olacak.

Daha fazla bilgi için:

https://www.kukapps.com

https://www.anadolukartallarifilm.com

https://www.facebook.com/AnadoluKartallarii

https://www.facebook.com/kukapps

—————————————————

Anadolu Kartalları is the first Turkish movie that has his own iPhone & iPad game made by a Turkish application studio named KuKa.

With Anadolu Kartalları, for the first time in history you will have a chance to experience the precious F16 jets of Turkish Army to honor the 100th anniversary of Turkish Air Force.

First you should prove that you’re good enough to qualify for flying with F16 jets who are made for the top-notch pilots.

Your mission is primarily to accomplish the Air force assignments perfectly and then challenge with the other pilots who will be to trying to beat your score, to sustain your rank as “the best pilot”

From now on, the Anatolian land will be secure beneath your iron wings of Anatolian Eagles!

Gameplay:
– Your first mission is to prove your competence according to the flight test with F16 jet.
– After gaining your approval for solo flight, your first mission will be to destroy determined targets and prove your operational success as your flight accomplishments.
– Anadolu Kartalları will soon continue to make history in the sky with two brand new missions.

Players who buy the game for the introductory price during a short period will have the opportunity to upgrade to the newly added 2 missions free of charge.

For More Information:

https://www.kukapps.com

https://www.anadolukartallarifilm.com

https://www.facebook.com/AnadoluKartallarii

https://www.facebook.com/kukapps


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>